Sauna fińska to tzw. sucha sauna. To pomieszczenie ogrzewane do wysokiej temeperatury ( około 80-100 stopni Celsjusza). To idealna metoda na detoksykację organizmu, która jednocześnie umożliwia odpoczynek psychiczny i fizyczny.
Łaźnia parowa doskonale wpływa na stan skóry, zwłaszcza gdy po pobycie w niej zostanie zaaplikowany odżywczy balsam. To także świetna metoda na udrożnienie dróg oddechowych, poprawę kondycji układu krązenia i rozluźnienia mięśni. Polecana szczególnie osobom cierpiącym z powodu stresu.
Przekraczając próg łaźni ziołowej otoczą Państwa zapachy naturalnych aromatów ziołowych co sprawi, że poczujecie się jak na prawdziwych alpejskich łąkach. Temperatura w tej łaźni osiąga od 40 do 50 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza wynosi 100%. Zapachy olejków eterycznych unoszą się w powietrzu i wpływaja kojąco na ogólne samopoczucie. Pobyt w łaźni ziołowej wpływa oczyszczająco i udrażniająco na drogi oddechowe, wspomaga leczenie zatok i chorób alergicznych. Czas przebywania w łaźni to 10-20 min.
Sauna himalajska to odmiana sauny suchej, która jest wykonana po części z cegieł solnych. Dzięki zastosowaniu unikatowych materiałów w saunie solnej, mogą z niej korzystać osoby, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych: gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. W saunie bowiem powstaje mikroklimat bogaty w sól, jod, brom, wapń i magnez. Temperatura w saunie solnej osiąga maksymalna tempertaturę do 60 stopni Celsjusza, a wilgotność jest umiarkowana do 40%.
Zapachy naturalnych aromatów unoszące się w pomieszczeniu pozwalają poczuć się jak na alpejskich łąkach. Temperatura w tej łaźni osiąga od 30 do 40 stopni Celsjusza. Ciepło emitujące z podgrzewanej podłogi, ścian i siedzisk dodatkowo podnosi komfort korzystania z łaźni hammam.
Cennik rytuałów odpłatnych w Łaźni Hammam dostępny w zakładce rehabilitacja